Ráda bych se zeptala, zda mám

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mám nárok na náhradu škody, když jsem omylem zaparkovala na místě vyhrazeném pro invalidu před panelákem. Stání je označeno pouze svislou značkou, nikoliv vodorovnou. Auto mi bylo odtaženo, zaplatila jsem 1.700,- Kč a teď ještě čekám na pokutu. Na tomto webu jsem si přečetla toto:"Jak plyne ze shora uvedeného, musí být svislá dopravní značka označující místo pro invalidy doplněna značkou vodorovnou téhož významu a opačně vodorovná značka musí být doplněna značkou svislou. Pokud by tomu tak nebylo, pak by uvedené místo nebylo řádně označeno jako místo pro invalidy a neplynuly by z ní související právní skutečnosti, např. v podobě možnosti sankce."Znamená to tedy, že odtah, jeho zaplacení a případná pokuta jsou nezákonné? Mohla bych náklady za odtah požadovat po majiteli stání a vyhnout se pokutě?Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Ano, odtahovka na náklady odtahu nárok nemá, ale vůči "majiteli stání" nic uplatňovat nelze. Dohadujte se s policií a odtahovkou.

13.4.2008 9:24

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist