Původní dotaz: měl bych dotaz

Původní dotaz: Dobrý den, měl bych dotaz k Vašemu poslednímu článku, ohledně zákazu vjezdu s dodatkovou tabulkou MIMO ZÁSOBOVÁNÍ resp. MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY. Pokud je takováto dodatková tabulka pod zákazem vjezdu pro nákladní auta a autobusy, platí tento zákaz i pro vozidla autoškoly na skupiny C a D? Když jsem dělal autoškolu, tak jsme tam normálně jezdili. Říkali nám, že tato výjimka spadá pod tou zbytkovou klauzulí atd., jelikož v opačném případě bychom museli jezdit jen po hlavních cestách, takže bychom se vlastně nic nenaučili. Je to tak právně v pořádku? Děkuji Vaše odpověď: To bych neřekl. Ta definice v tomto smyslu nerozlišuje. To je stejně lichý argument, jako kdyby osobní auta autoškoly mohla jezdit do zákazu vjezdu motorových vozidel. Má reakce: A jak tedy má potom vypadat praktický výcvik pro tato vozidla? Ve většině měst je možné s nákladními auty jezdit jen po jejich obchvatu a pokud neexistuje a průjezd vede přes město (nejčastěji silnice 1. nebo 2. třídy), tak zde. Ale tím to končí. Do ostatních ulic smí s náklaďáků obvykle jen dopravní obsluha a zásobování. U autobusů je to většinou trochu mírnější, ale taky dost omezené. Myslím, že udělat zkoušku z praktické jízdy pouze na obchvatu by nebylo až tak náročné, ovšem její absolventi by neuměli skoro nic, když by pak někdy v budoucnu měli např. jezdit jako zásobování i do těch nejmenších uliček, když v nich nikdy předtím takovýmto vozidlem nebyli. U osobních aut to není potřeba, ty mají dost silnic, kde mohou jezdit. A jak tedy z toho ven? Děkuji.

Odpověď

Chápu logiku toho, co uvádíte, ale odpověď zůstává stejná. Jediným východiskem je argumentovat, že jízda autoškoly pod tu definici spadá, ale z jazykového výkladu to přesvědčivě dovodit nelze.

27.12.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist