Prosím o radu.v květnu 08 mě

Prosím o radu.V květnu 08 mě vyfotil radar a byla jsem požádána o vysvětlení přestupku s papírkem že mám nechat podepsat kdo za to může a ten kdo podepíše bude řešen, (na foto je kamarádka)musím tedy jít za ní a nechat jí vyplnit jméno,adresu a číslo řidičského průkazu a ještě nechat podepsat a poslat do 14 dnů zpět?Vím že se to hlásit musí , ale copak jsem biřic?Četla jsem zdejší poradnu a napadlo mě jak to, že je přestupek řešen na základě součastného zákona když byl spáchán loni? Tzn. že např. pokuta a bodové ohodnocení je vyšší,naproti tomu radar má pronajatý město od soukromé firmy ( 750000 Kč měsíčně) , a nebyl označen. Nebo se pletu?Nepochopila jsem dobu po které je přestupek promlčen.Pokud mě vyřeší a já toto převezmu na poště nebo až po potvrzení přestupku odvolacím úřadem pokud se odvolám a on předešlé rozhodnutí potvrdí? To už by výše uvedený přestupek musel odložit? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Přestupek se promlčí za rok od spáchání, tj. v květnu 2009, když to řízen trochu protáhnete, tak se to nestihne.Jinak údaje o pachateli přestupku sdělit musíte, ledaže by se jednalo o osobu blízkou.

21.3.2009 3:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist