prosím o radu

Dobrý den Vážený pane Beran

Potřeboval bych pomoc

Minulý rok jsem si od známého půjčil auto s tím, že si ho od něj časem odkoupím tak jsme na mě převedli pojištění s tím, že on byl nadále majitelem a já pojistníkem jelikož jsem ale zůstal bez práce narostl mi dluh u pojišťovny asi cca za tří měsíce. Tyto splátky nebyli placené za červenec, srpen, říjen. minulého roku.
Hned jak jsem si našel práci tak jsem vše pojišťovně doplatil a začal jsem splácet již pravidelně každého čtvrt roku. Letos v květnu mi známí řekl, že auto prodá .S tím, abych mu vrátil zelenou kartu a malý techničák. Zjistilo se ale že zelená karta je propadla tak jsem napsal email do pojišťovny o zelenou kartu. Jaké ale bylo moje překvapení když mi odepsali že smlouva pojištění byla stornovaná ke konci října. minulého roku.

1:Nikdo neinformoval jak mě tak ani majitele vozu o nějakém stornu
2: Nadále si brala pojišťovna pojištění které proběhlo další tří splátky, nechápu jak si někdo může brát peníze aniž by je někde mohl přiřadit .Beru v zřetel jednu splátku ale ne tří další. Kdyby ty splátky nebyli pozdržené a byli vráceny zpět na účet z  kterého se posílaly tak bychom hned věděli že je něco v nepořádku.

Neměl bych nic proti tomu kdybych pojištění neplatil ale vše bylo doplaceno sice zpětně ale bylo. Byl jsem za to ,že do půl roku pojišťovna neruší pojištění proto jsem tam nevolal a řešil jsem to tak jak jsem to řešil. řešil. Proto si majitel udělal hned v květnu nové pojištění jak se dozvěděl co se stalo .

No a potom to přišlo známému došla upomínka od ČKP že vozidlo nebylo hrazeno od 29.10 2013 do 19.1.2014 a že požaduji částku 5990 Kč .
Proto jsme sepsali odpor vůči vymáhané částky s tím že jsme sepsali jak se věci mají, že auto bylo celou dobu u něj v garáži s podpisy dvou svědku. Jelikož známi používá pro svou potřebu jiné vozidlo proto mi ho chtěl prodat a já na víc měl doklady u sebe. Dále jsme poslali placené pojistné s tím že nikdo nevěděl o stornu pojištění a vše poslali doporučeně na ČKP abychom vše stihli do 30dnů. Ale opět došel obyčejný dopis bez do daní do vlastních rukou s tím že naši věc neakceptuji.

Navíc letos mi byla schválena insolvence a já nevím jak celou věc řešit. Proto bych se chtěl zeptat jestli nevíte zdali by se dalo něco v tom to podniknout.

S pozdravem pěkného dne

Ladislav Galia

Odpověď

Podstatné je to, jestli a jak došlo k zániku pojištění. Začal bych tedy zjištěním u pojišťovny, na základě čeho pojištění zaniklo, zejména jestli pojistníkovi poslali upomínku s upozorněním na možný zánik pojištění pro neplacení. Podle toho je možné řešit věc dál.

28.11.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist