Prodej auta a splácení

Dobrý den, pane doktore. Chci prodat auto za dohodnutou částku 20 tisíc korun. Kupující ji chce splácet tak, že nejdříve uhradí 6000 Kč, poté měsíčně 2800 Kč. Zároveň by chtěl vůz začít už nyní užívat. Jak to smluvně ošetřit tak, aby za auto psané na mě „ručil“ až do doby úplného zaplacení?

Jsem jako prodávající dostatečně chráněn např. před škodami, které by vozem či na voze způsobil apod., když ve smlouvě uvedu toto:?

„Nebezpečí škody na věci přechází na kupujícího převzetím věci, tedy dnem podpisu této kupní smlouvy. (15.5.2015)

Prodávající se zavazuje provést odhlášení předmětného vozidla na kupujícího z evidence motorových vozidel, a to nejpozději do 10 pracovních dnů od uhrazení celé kupní ceny. (tedy do 31. října 2015)

Prodávající si sjednává výhradu vlastnického práva k předmětu koupě. Smluvní strany se dohodly, že předmět koupě zůstává až do úplného zaplacení celé kupní ceny uvedené v čl. II ve vlastnictví prodávajícího. Kupující se musí zdržet jakékoliv dispozice s vozidlem, která by mohla ohrozit výhradu vlastnictví prodávajícího.

Zaplacením kupní ceny uvedené v čl. II této smlouvy, přechází na kupujícího vlastnické právo prodávaného motorového vozidla.“

Děkuji vám za odpověď a přeji hezký den. Tomáš Procházka

Odpověď

Můžete si sjednat tzv. výhradu vlastnictví dle ust. §2132 občanského zákoníku.

11.5.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist