Procentuální vina

Dobrý den pane doktore,

mám na Vás dotaz, jak danou situaci vidíte Vy. Předem se omlouvám, že to je delší.

Dne 13. června 2014, jsem vyjížděl z areálu firmy a zhruba po 100m následuje křížení silnice s cyklostezkou, kde je z obou směru značka „Stůj, dej přednost v jízdě“ a také „Přejezd pro cyklisty“. Vozidlo jsem zastavil, po své levici jsem zahlídl pouze běžce vzdáleného asi 25m od křížení a po zkontrolování cesty jsem byl přesvědčený, že mohu bezpečně pokračovat v jízdě. Při průjezdu cyklostezky se smíšeným provozem, mi do dveří od řidiče narazil běžec (jiná osoba, než kterou jsem zahlídl v prvotní fázi). Při kolizi ani nespadl. Vozidlo jsem zastavil takřka na místě, vystoupil a zeptal jsem se zda je zraněný a nepotřebuje lékařské ošetření. Padlo z jeho strany pár hrubých slov a při otázce zda to chce řešit, mi odpověděl, že ne a pokračoval v běhu se svým kamarádem. (To je ta osoba, kterou jsem viděl). Po třech dnech, byla u mě na firmě policie, že Pán má pohmožděnou nohu a má lékařskou zprávu, kde se píše, že jsem mu ji přejel (lež). K lékařskému vyšetření došlo druhý den a výpově´d na policii třetí. Jelikož marodil 10 dnů, hrozí mi sebrání papírů.

A moje otázky jsou následující:
1)Když nemá žádnou značku určující přednost v jízdě a přechází silnici přes „Přejezd pro cyklisty“, neměl mi dávat také přednost?

2) Jde zpochybnit tvrzení svědka, který zná poškozeného a tvrdí, že jsem na STOPce nezastavil (lež) ?

3)Bere se toto křížení jako křižovatka? Pokud ne, neměla by STOPka platit až na dálší křižovatce? (viz výklad 30/2001 Sb., § 6, odstavec 4) – Pokud ano, neměl mi dávat přednost zprava?

Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Můžete mi poslat na StreetView odkaz na to místo?

1.7.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist