Překážka, odůvodnění odtahu

Dobrý den,
prosím je možné v přestupkovém řízení změnit odůvodnění odtahu vozidla MP? Na protokolu o odtahu vozidla bylo uvedeno toto zdůvodnění: porušení §125c odst.1 písm. k) zák.361/2000 Sb tím, že jsem tvořil překážku sil. provozu – vozidlo bránilo ve výhledu při výjezdu z parkoviště (bez uvedení konkrétního paragrafu). Protože jsem se zdůvodněním nesouhlasil, postoupila MP věc do správního řízení. Dostal jsem předvolání k podání vysvětlení kde ale je jiné odůvodnění – přestupku dle stejného paragrafu jsem se dopustil tím, že jsem stál mimo parkoviště ve vzdálenosti kratší než 5 m před přechodem pro chodce. Může obec změnit původní odůvodnění rozhodnutí o odtahu?

Parkovište tvoří tři řady kolmo stojících vozidel, mezi nimi je průjezd – jednou stranou se najíždí, druhou vyjíždí. Přes tyto tři řady vede přechod. Musí auto stojící v prostřední řadě také splňovat min. vzdálenost 5m od přechodu? Vždy je totiž ve v jednom směru jakoby před přechodem a při odjezdu za přechodem.

Mnohokrát děkuji.

Odpověď

Může. Kvalifikaci je možné změnit, pokud z řízení vyplyne, že se věc stala jinak, resp. porušení povinnosti bylo jiné, než se původně myslelo. Pošlete mi fotku toho místa.

5.6.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist