„Předjíždění“ před přechodem

Dobrý den,

zhruba před 2 měsíci jsem jel na svém motocyklu v Berouně a jak jsem zvyklí z Prahy tak když předemnou stojí auta, ať je to na červene u přechodu tak se automaticky zařazuji do první řady. To samé jsem udělal i teď kdy jsem pře přechodem podotýkám pomalu, přičemž jsem nevybočil ze svého pruhu, objel 2 vozidla a zařadil jsem se vedle 1 vozu stojícího před přechodem. Bohužel policistů, kterých bylo to první auto které jsem objížděl se to zřejmě dotklo a okamžitě zamnou vystartovali. Policista zamnou arogantně přišel a ptal se mě bez pozdravu bez ničeho jestli jsem normální a ať mu okamžitě dám papíry. To je, ale věc s kterou mi asi nepomůžete. Policisté to poslali do správního řízení a dnes mi přišla obsílka že cituji „nerespektoval jste dopravní značení V1a (podélná čára souvislá) a začal předjíždět dvě vozidla, předjížděcí manévr pokračoval přes přechod pro chodce“.
Takhle když to čtu tak to zní hrozně předjíždění na přechodu, ale opravdu když vím jak to bylo,že jsem před ním zastavil to už tu není.
Zahájili proti mě řízení o přestupku dle ustanovení § 125c odst. 1 písmena k) a § 125c odst. 1 písmena f) bod 7 zákona č. 361/2000Sb.

Mockrát Vám děkuji za radu, protože když jsem se podíval na sankce 6-12 měsícu bez ŘP pokuta 5-10tis kč a až 7 bodu za tuhle věc tak se m udělalo trošku nevolno 🙂

Děkuji

S přáním hezkého dne

Dominik

Odpověď

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/beran-predjizdeni-kolony-na-skutru/

22.7.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist