Předjíždění ( podjíždění) ,rychlost jízdy

Část původního dotazu.

Hlavně v městech kde je více kruhových objezdů tak většinou vždy mezi dvěma objezdy jsou dva jízdní pruhy upravené tak,že se musí přejet z jednoho do druhého. Párkrát se mi stalo,že v okamžiku kdy jsem chtěl přejet dle značení do druhého v místech kde končí plná čára a příčné pruhování tak mě již předjíždělo vozidlo začal mě předjíždět ještě dříve než začala přerušovaná čára, naštěstí jsem si ho ve zpětném zrcátku všiml,tak jsem ho pustil za dalším kruhovým objezdem provedl to samé jinému vozidlu – tam to skončilo klaksonem ( asi někam spěchal ) – jak by případný střet řešila policie

Vaše odpověď.

Máte fotku nějakého takového místa, nějak si to z Vašeho popisu nedovedu představit?

Moje doplnění.

Např. v Praze Jižní město když se jede z kruhového objezdu z Litochlebského náměstí po ulici hviezdoslavova směrem na ulici Výstavní.
Jsou tam tři kruhové objezdy oba dva směry mají dva pruhy při výjezdu se musí jet vlevo ale před dalším kruhovým objezdem se musí přejet doprava ( a on mě právě začal předjíždět už při výjezdu z kruhového objezdu – jel přes příčné šrafování ).
Foto z google neumím přiložit proto jsem to radši takto popsal.

Odpověď

Po té zebře Vás předjet nemůže, tam bych to neviděl jako porušení povinnosti neomezit a neohrozit při přejíždění z pruhu do pruhu, protože tam se o pruhy nejedná. Spíš bych to viděl jako jeho vinu.

16.10.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist