předjíždění

Dobrý den, prosím o radu, či informaci.
v srpnu jsem byla zastavena hlídkou v passatu za nedovolené předjíždění. Žádné značky zákazu předjíždění jsem si nevšimla. Tato značka (spolu se značkou křižovatky) byla skryta za kamionem, který jsem předjížděla. Začátek předjíždění byl ještě na přerušované čáře, ale jakmile jsem začala předjíždět, byla na vozovce první šipka ukazující blížící se plnou čáru. Jsem si vědoma pouze toho, že jsem při dokončování bezpečného předjíždění přejela část zebry před odbočovacím pruhem. V tomto úseku jsou pouze 3 tyto šipky, ale rychle za sebou jdoucí.. (myslím, že je to po přidání odbočovacího pruhu). Tento týden jsem byla na MěÚ a bylo mi oznámeno, že mi odeberou řidičský průkaz na 6-12 měsíců. Jezdím již 20 let bez nehody, jen jednou jsem byla pokutována za rychlejší jízdu v obci o 14 km. Úředník mi dal najevo, když budu se vším souhlasit a vše proběhne hladce, dostanu ten nejnižší trest, čili 6 měsíců bez řidičáku, 10.000,- pokutu a 7 bodů. Důkaz je nahrán na videu, ale já jsem během předjíždění nikoho neohrozila a předjíždění bylo plynulé a je zřejmé, že značky jsem skutečně nemohla vidět. Myslíte, že mám možnost uspět, protože já se necítím vina v tomto rozsahu. Nikdy bych nepředjížděla na zákazu předjíždění!! Děkuji za odpověď.

Odpověď

Já bych to rozhodně zkusil. Pečlivě bych si prozkoumal videozáznam a pak argumentoval tím, že jste značku nemohla vidět s tím, že navrhujete vyšetřovací pokus na místě, aby se ověřilo, zda jste značku vidět mohla nebo ne.

30.9.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist