Před průjezdem světelnou křižovatkou se rozsvítila

Vážený pane doktore, před průjezdem světelnou křižovatkou se rozsvítila žlutá barva, začal jsem tedy brzdit, abych bezpečně zastavil. Při dobržďování jsem ale zkontroloval dopravní situaci za mnou ve zpětném zrcátku, jelikož se auto za mnou přibližovalo poměrně rychle (rychleji, než byla rychlost mého auta), dostal jsem strach z toho, že to nedobrzdí a narazí do mého vozu. Uvolnil jsem tedy brzdový pedál a zastavil raději až za příčnou čarou, přesto ještě na hranici křižovatky, před semaforem. O tom, jestli by dotyčný za mnou zvládl řádně zastavit a jestli jsem tím vyloučil nehodu nebo ne, mohu nyní jen spekulovat. Mohu se zeptat, jak by byl tento přestupek (zastavení za příčnou čárou) klasifikován – finančí a bodová sankce? Asi to nebyla nejideálnější reakce na vzniklou situaci. Protože při obdobné situaci do mne v minulosti naboural kamion, jednal jsem tentokrát takto. Mohl byste mi ale poradit vhodnější řešení podobné situace do budoucna? Podotýkám, že vzhledem ke krátkému intervalu žluté barvy, bych pravděpodobně nestihl projet křižovatku na žlutou. Předem moc děkuji a přeji hezké dny.

Odpověď

No, to přejetí čáry se již považuje za vjetí do křižovatky na červenou, tzn. pokuta od 2 500 do 5 000 Kč (při opakování během roku zákaz řízení na 1 až 6 měsíců) a 5 bodů.

6.4.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist