Před dvěma lety jsem vlastnil přívěsný

Dobrý den, Před dvěma lety jsem vlastnil přívěsný vozík, prodal jsem ho, sepsal kupní smlouvu a na základě ní jsem šel na druhý den vozík odhlásit na nového majitele, poté jsem zrušil pojistku. Po nějaké době mi přišla výzva od ČKP, argumentoval jsem mými dokumenty a případ byl ukončen. Vše v pořádku. Nicméně jsem se nebyl schopný domluvit s novým majitelem na předání Velkého TP. Vždycky na místo setkání nepřišel, za půl roku mi volal že se chce sejít že byl pracovně v cizině, ale opět nepřišel, nechával jsem mu Tp i na domluveném místě a nevyzvedl si ho, poslal jsem mu jej teda poštou a vrátil se mi zpět. Může u ČKP argumentovat s tím že jsem mu technický průkaz nepředal a tím pádem si nemohl uzavřít pojistku? Může znovu po mě ČKP požadovat znovu vzniklé pokuty za tu dobu?? Moc děkuju za odpověď, mám z toho už dlouho špatný pocit.

Odpověď

Po Vás ČKP nic požadovat nemůže, protože nejste majitelem příslušného vozidla. Tuto povinnost má jen nový vlastník. Navíc, na uzavření pojištění velký technický průkaz nepotřebuje.

9.11.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist