Před dvaceti lety jsem koupil auto.starý

Před dvaceti lety jsem koupil auto.Starý majitel jej odhlásil na mé jméno.Já už jsem auto nezapsal,ale zešrotoval.Co se může stát.Dík.Marcinko, 16. srpen 2009, 8:46Odpověděl: , dnes, 19:43Budete muset platit povinné ručení.Vážený pane doktoro, mohu jak neznalý polemizovat s vaší odpovědí? Domnívám se,že tazatel nemusí platit povinné ručení, páč nenaplňuje zákon 168/1999 páč neprovozuje vozidlo, nebot je fyzicky zlikvodováno, jen je evidenčně vedeno. Takže proč by měl platit pojištění?DěkujiMilan Zadrobílek, 25. srpen 2009, 20:39Odpověděl: , dnes, 21:36Problém je ale v tom, že on to vozidlo provozuje. Dokud jej nevyřadí z evidence, stále se jedná o provoz vozidla. Provozem se totiž nerozumí faktický provoz, ale stav, kdy vozidlo není vyřazeno z registru vozidel.Opět přeji hezký den. Pane doktore, prosím, čím doložíte Vaše tvrzení. Domnívám se, že je v zákoně 168/1999 §1ods. 2 napsáno kdy musí být vozidlo pojištěno ….musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci. Takže slovo provozuje je pomocné. Administrativní vlastnictví vozidla (vozidlo fyzicky neexistuje) nezakládá povinnost uzavřít zákonné pojištění. Můžete mi, prosím, vysvětlit jak tedy postupovat?Děkuji Váš věrný a učinlivý čtenář.

Odpověď

Souhlasím s tím, že ustanovení zákona č. 168/1999 Sb. nejsou úplně neprůstřelná v tomto ohledu, ale protože jsem už viděl rozhodnutí soudu týkající se výkladu některých jeho ustanovení, která šla přímo proti textu, volím opatrnější odpověď. :)

5.9.2009 12:27

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist