Před časem jsem našel na svém

Dobrý den,před časem jsem našel na svém autě, které bylo zaparkované v místě kde je to zakázané vodorovnou dopravní značkou V13a, „botičku“ od Městské policie. Přivolaným strážníkům jsem odmítl podat vysvětlení kdo tam mé vozidlo zaparkoval. Odmítl jsem i zaplatit pokutu na místě, a vyžádal jsem si oznámení o přestupku pro správní řízení,do kterého jsem se uvedl, že jsem vozidlo v uvedeném místě nezaparkoval a odmítám podat vysvětlení kdo tak učinil.Po několika týdnech jsem obdržel od magistrátu města příkaz o uložení sankce za přestupek. V odůvodnění se píše že správní orgán považuje skutkový stav za nepochybně zjištěný ve smyslu ustanovení § 87 odst. 1 zákona číslo 200/1990 sb., na základě předloženého materiálu o přestupku.V uvedeném materialu je pouze úřední záznam příslušníků Městské policie a fotodokumentace, ze které je patrné že uvedené vozidlo stálo na místě kde to je zakázané. Zajímalo by mě, jak mohl správní orgán takto rozhodnout? Nepozvali si mě ani k podání vysvětlení, ani nemají žádný důkaz že jsem tam vozidlo skutečně zaparkoval. Co když ho tam nechala např. moje manželka, která s ním běžně jezdí? Myslíte, že je uvedený postup správního orgánu v pořádku? Děkuji.

Odpověď

Uvedený postup je obvyklý, i když právně nikoli úplně čístý, obce se tak nicméně brání Vámi uvedené argumentaci. Lze doporučit podat odpor a v řízení důrazně tlačit na důkazní nouzi správního orgánu ohledně toho, že nemá nijak prokázané, kdo s vozidlem přijel. Doporučuji v této souvislosti i můj článek v sekci Právní poradna.

11.4.2006 9:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist