Povinné ručení

Dobrý den. Chtěl bych Vás požádat o pomoc či radu. Asi před pěti lety jsem koupil osobní automobil ve velmi špatném stavu od Romů.
Sepsali jsme smlouvu o koupi a oni ač jsme se dohodli auto neodhlásili a já si jej nemohl přihlásit na své jméno. Zřídil jsem povinné ručení. Po půl roce auto nechal ekologicky zlikvidovat z důvodu skončení platnosti STK a nekomunikaci s původním majitelem. Bohužel se mi tyto romy nepodařilo kontaktovat, abych jim předal všechny doklady. Nyní mne žaluje Čkp za neplacení pov. ručení.
Podal jsem u soudu odpor a přiložil dokument z registru vozidel, že vozidlo nevlastním a ani jsem nikdy nevlastnil. Čkp se ohání smlouvou od kooperativy u které jsem sjednal povinné ručení, s tím, že jsem tedy vlastníkem vozidla.
Nevím jak postupovat. Jak se hájit. Děkuji mnohokráte. L. M

Odpověď

Pokud jste vozidlo koupil a ČKP má v ruce jako důkaz smlouvu, tak jeho vlastníkem jste, resp. jste byl a povinnost jej pojistit Vám vznikla. Registr vozidel není důkazem vlastnictví. Vy byste mohl argumentovat tím, že to auto není Vaše, ale jaký důkaz o Vašem vlastnictví má ČKP? Tu smlouvu?

7.4.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist