Poškození vozidla při odtahu

Dobrý den,

mám dotaz z oblasti odpovědnosti odtahové služby za poškození vozu při odtahu. V rámci blokového čištění ulice mi soukromá odtahová služba, najatá společností Brněnské komunikace, kterou zřizuje město Brno, dne 28.5. odtáhla vozidlo. Při převzetí vozu jsem nezjistil žádné poškození a vozidlo si převzal. Až následujícího dne jsem zjistil, že mi při odtahu promáčkli plechovou vanu na dně zavazadelníku, což při běžném pohledu zvenčí není poznat. Dosud jsem učinil tyto kroky:
1. neprodleně pořídil fotografie poškození
2. navštívil autorizovaný servis, kde jsem si nechal alespoň ústně vyčíslit předpokládanou cenu opravy na 8 000,-, a rovněž vyloučit možnost vzniku poškození tohoto druhu při běžné jízdě nebo stání
3. poslal jsem e-mail odtahové službě, kde jsem popsal faktický stav a všechny skutečnosti, které vedou k závěru, že poškození musela způsobit odtahová služba při provádění odtahu, a doplnil toto pořízenou fotodokumentací. Na základě uvedeného jsem odtahovku požádal o vyjádření k dané věci.

Dále pošlu obdobný e-mail také společnosti Brněnské komunikace, pro kterou na základě smlouvy tato soukromá odtahová služba provádí odtahy.

Chci se zeptat, zda jsou podniknuté kroky v pořádku, případně co bych měl ještě udělat a také co dělat v případě, že odtahová služba i Brněnské komunikace odmítnou převzít za poškození vozu odpovědnost.

Děkuji za Váš čas i odpověď.

S pozdravem
Tomáš

Odpověď

Ty kroky jsou v pořádku, ale nahradil bych email standardním dopisem s dodejkou. Podstatné je zadokumentování škody, nicméně teď bude na Vás prokázat, že škodu způsobili při odtahu.

3.6.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist