Pokuta za parkování

Dobrý den, jsem držitelem vyhrazeného parkovacího místa označeného značkou IP12 (nejedná se o místo pro invalidy) a dodatkovou tabulkou s danou RZ. Na tomto místě jsem zaparkoval 5 minut se zapůjčeným vozidlem. Majitel vozu obdržel výzvu od magistrátu k zaplacení 300Kč nebo oznámení kdo vozidlo řídil.Přiznal jsem, že jsem tam zaparkoval já a byla mi obratem uložena pokuta 1500Kč proti které jsem podal odpor. Následovalo projednání ve správním řízení, kde si úřad stojí za tím, že jsem přestupek spáchal a nyní už mám zaplatit 2500Kč (1000Kč je poplatek navíc za správní řízení). Co s tím dál (zmíněným parkováním jsem omezil pouze sám sebe a nikomu jinému jsem nic nezpůsobil, navíc auto pro které je místo vyhrazeno už bylo v té době vyřazeno s evidence a fyzicky neexistovalo)?

Odpověď

To je dobře absurdní, že? Formálně se o porušení dopravní značky jedná, protože dané parkovací místo je vyhrazeno pouze pro konkrétní vozidlo a ne jiné. Osoba řidiče není v tomto ohledu podstatná. Pokud nepomohl apel na zdravý rozum, tak právní argumenty byste hledal těžko, protože formálně se o porušení zákona jedná.

2.9.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist