Pokud řidič na místě nesouhlasí s

Dobrý den, pokud řidič na místě nesouhlasí s řešením přestupku má povinost podepsat protokol o přestupku? Pokud ano, co mu hrozí, když ho přesto nepodepíše? Pokud nemá tuto povinost, tak co je lepší? Podepsat nebo nepodepsat? A ještě bych měl dotaz k tomu, jak jste v několika článcích psal, že nikdy nic neřešit na místě. Myslíte tím, že ani drobnosti za které nejsou body nebo takové věci za které sice body jsou, ale Policie má naprosto neprůstřelné důkazy a řidič neví jak by to sám dokázal celý rok oddalovat až do prekuze a na zaplacení dobrého advokáta má málokdo dostatek peněz? Díky za odpovědi.

Odpověď

Ne, takovou povinnost ze správního řádu účastník nemá. Sankce za jeho nepodepsání tudíž není žádná.

Já osobně bych ho klidně podepsal, samozřejmě bych napsal do vyjádření, že s přestupkem nesouhlasím a že trvám na projednání ve správním řízení.

Samozřejmě pokud to není bodované a tu pokutu oželíte, tak to můžete zaplatit, to je na Vás. Hlavní problém je v bodovaných přestupcích, tam bych si to hlídal.

25.9.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist