Pokud budu jako podezřelý ze spáchání

Pokud budu jako podezřelý ze spáchání přestupku lhát a tvrdit, že přestupek spáchala osoba mně blízká, přičemž mi bude tato lež prokázána např. záznamem z kamery, bude se jednat o přestupek dle § 21 odst. 1 písm. g) přestupkového zákona anebo pouze využiji svého práva obviněného dle § 73 odst. 2 téhož zákona, kdy na svoji obhajobu mohu uvést i nepravidvé informace? Slyšel jsem, že by se teoreticky mohlo jednat i o TČ, pokud by se jednalo o podezření ze spáchání přestupku, za který lze uložit sankci vyšší než 5tisíc Kč. Něco takového se mi zdá absurdní a nenapadá mě žádný TČ, který bych tak mohl spáchat.

Odpověď

Obviněný sám říkat pravdu nemusí, ale ten, kdo podává vysvětlení, tedy nikoli obviněný, ten lhát nesmí. Já bych to viděl nicméně taky jako přestupek. Sice jsem slyšel o tom, že by to někdo kvalifikoval jako trestný čin, ale který, také si nejsem jistý. Snad podvod, ale to je málo pravděpodobné.

28.1.2007 4:09

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist