Podle nového zákona musí majitel vozidla

Dobrý den, podle nového zákona musí majitel vozidla sdělit, kdo autem v době páchání přestupku jel. Teď pominu obezličku v podobě "blízké osoby", ale třeba nastane tato situace – půjčím partě dobrých kamarádů auto na týden. Spáchají přestupek. Potenciálních řidičů mého vozu je třeba pět a k přestupku se nikdo nechce hlásit. Jak já jako majitel auto můžu vědět, kdo s ním jel? I kdybych měl opravdu snahu jméno sdělit, tak prostě NEVÍM. Nebo další situace. Půjčím vůz třeba panu Vomáčkovi, spáchá přestupek. Mně přijde vyrozumění, ať sdělím identitu řidiče. Řeknu – pan Vomáčka jel s mým vozem tehdy a tehdy. Ale on to zapře. Co teď? To si mám nechat dát podepisovat, že v tu a tu hodinu jsem půjčil někomu auto?

Odpověď

Jenže zákon Vám ukládá to vědět. Když to vědět nebudete, dostanete Vy pokutu. Jestliže to dotyčná osoba popře, bude to otázka posuzování důkazů a případně dalších svědeckých výpovědí. Podepsaný dokument by byl v takovém případě ideální.

27.8.2006 12:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist