Pěkný den vám přeji, obracím se

Pěkný den Vám přeji, obracím se na Vás s následujícím problémem. Dnes v ranních hodinách mi byl odebrán řidičský průkaz policií CR. Bylo mi sděleno, že jsem dosáhl hranice 12ti bodů. Byl to pro mě šok, jelikož jsem o tom nebyl doposud písemně obeznámen. Policista mne upozornil na možnost, podle které mi byly na adresu trvalého bydliště doručeny obsílky s dopravními přestupky. Jelikož se nezdržuji na adrese trvalého bydliště, nemohl jsem si pro to vyzvednout tuto korespondenci. Tzn. že jsem do dnešního dne řídit nevědomky, že jsem de facto bez platného řidičského oprávnění. Byl jsem si udělat výpis karty řidiče, kde je opravdu záznam o nabití 12ti bodů. Jenže ke dni 6.5.2008 !Tímto bych Vás chtěl požádat o radu z výše zmíněných důvodů jak v této věci postupovat, případně jaké mi hrozí sankce.

Odpověď

No, pokud jste se vybodoval a rozhodnutí Vám byla doručena, tak jste byl povinen do 5ti dnů od doručení rozhodnutí o vybodování vrátit ŘP. Tato povinnost stále trvá. Doporučuji se zastavit na příslušném obecním úřadě a prostudovat si spis a jednotlivé přestupky a prověřit, jak a kdy bylo doručováno. Pak případně s celým spisem zajít za nejbližším advokátem a zvážit možnost napadení způsobu doručování.

19.1.2010 8:26

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist