Parkování v parkovacím domě

Vážený pane doktore,
nedávno jsem parkoval v parkovacím domě a když jsem přišel zpět k autu, tak bylo posunuté o jedno parkovací místo vzad a mělo nasazenou botičku. Volal jsem tedy na číslo na lístku co jsem měl nalepené na okně a po pul hodině přijel zástupce firmy, co parkovací dům provozuje a ten mi sdělil, že se provádí úklid toho patra ve kterém stojím a že to je označené značkami. Já ani moje přítelkyně jsme si žádných značek nevšimli když jsme přijížděli. Poté se dalších půl hodiny snažil sundat botičku. Opsal si adresu z mého řidičáku a aniž by cokoli řekl o nějaké pokutě, odjel. Bral jsem věc jako vyřízenou a odjel jsem také. Po cca 14 dnech mi přišla faktura na 2000 za odtažení vozidla. Mezi tím jsem si všiml, že mám zřejmě důsledky jejich neodborné manipulace s mým vozem, poškrábané disky. Docela by mě zajímalo, jak odtah probíhal když nad střechou mého auta je maximálně 40 cm. Jejich přemístění navíc naprosto zbytečné, protože do chvíle, co jsem tam stál k žádnému úklidu nedocházelo. Zajímalo by mě tedy, zda muže soukromá firma ,,rozdávat“ pokuty a botičky jak se jim zlíbí a jaké mají prostředky k tomu, vymáhat po mě peníze za ten odtah o 10 metrů. Dále by mě zajímalo, jestli mám já nějakou možnost vymáhat po nich opravu disků. Velice Vám děkuji za odpověď a návrh, jak bych měl dále postupovat.
Jan Kout

Odpověď

Ne, to nemůže ani jedno, ani druhé. Vymahatelnost té pokuty je sporná. Záleží, jaká jsou pravidla toho parkoviště a jakým způsobem jste s nimi případně vyslovil souhlas.

31.7.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist