Parkování u lesa – reakce podruhé

Dotaz:
Dobrý den, teď jsem si přečetl dotaz jednoho čtenáře ohledně parkování u lesa a napadl mě k tomu se taky zeptat. Jeho dotaz: dobrý den, v poslední době se v televizi často řeší změny zákona o lesích (hrozba pokuty až 100tis. za vjetí do lesa…) a rada s parkováním na vjezdu je dle mého názoru v rozporu s tím, že řidič nesmí zastavit a stát na vyústění polní nebo lesní cesty na pozemní komunikaci. Jako houbař bych ale spíš uvítal radu, kde tedy auto odstavit můžu aniž bych porušil jeden z těchto zákonů a zároveň co nejméně bránil v provozu na přilehlé silnici. Jak se na to díváte Vy? Dík Vaše odpověď: Pokud se nejedná o silnici I. třídy mimo obec a je to mimo obec a mimo dobu snížené viditelnosti a zůstane pro každý směr jízdy 3 metry, tak můžete stát přímo na vozovce. Můj dotaz: 1) Kde přesně začíná les a s ním související omezení parkování? 2) Pokud zaparkuji podle Vás na silnici I. třídy mimo obec za dodržení uvedených podmínek, nicméně než se vrátím nastane snížená viditelnost, avšak v době parkování nebyla. Je to přestupek?
Odpověď:
ad 1) Les začíná na pozemku, který je jako takový označen v katastru nemovitostí. ad 2) Není.
Reakce podruhé: Takže jestli tomu dobře rozumím, tak s sebou musím mít telefon či tablet s připojením k internetu, abych se mohl podívat do katastru jak se věci mají? Nebo ještě lépe zajet před tím na katastrální úřad a zjístit, jestli jestli lze na daném místě stát???

Odpověď

Ano, a to není jediný případ. Vemte si třeba pravidla spojená s tím, že nějaká pozemní komunikace je účelová, což na místě také nutně nepoznáte a musel byste na silniční správní úřad, který registr pozemních komunikacích vede.

10.10.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist