Parkování – obytná zóna

Dobrý den, obracím se na Vás, protože již delší dobu řeším problém s parkováním v Lipencích, konkrétně v Chovatelské ulici. Ulice Chovatelská je označena jako obytná zóna, samozřejmě vím že v obytné zóně je možné parkovat jen na místech k tomu vyhrazených. V této ulici místa, která pravděpodobně měla být označena jako parkovací, sice jsou, ale označená nejsou (jedná se o vyvýšená místa velikosti osobního automobilu. Mám v Lipencích trvalé bydliště, ale bohužel jsem v v nájemním bytě, ke kterému nenáleží ani garáž, ani pozemek, kde by bylo možné parkovat. Nemám tedy jinou možnost, než za 1. nechávat automobil mimo obytné zóny, což je prakticky nemožné, protože zóny jsou tu téměř všude a nebo jsou tato místa dost daleko, mám rok a půl staré dítě a skutečně je pro mě velmi nepohodlné chodit kilometr daleko s dítětem a kupříkladu nákupem. A abych ho vysadila před barákem (popř. doma) a jela hledat místo na parkování?
Druhá možnost je stát na místě, které se jeví jako parkovací. V tomto případě mám však problém se sousedy, kteří mají tato místa naproti výjezdu ze své zahrady a tudíž, vzhledem k tomu že jde o méně zdatné řidiče, mají problém s vyjížděním a zajížděním, proto se dost často snižují k výhrůžkám a ne zrovna vybíravým označením mé osoby. Já bohužel nemám jak toto reflektovat, protože stojím na neoznačeném místě. Z tohoto důvodu mi nezbývá než parkovat na místě, které pro parkování určené není, ale můj automobil zde nikomu nepřekáží, ani v průjezdu ulicí, ani při zajíždění či vyjíždění ze zahrady. Na tomto místě však jiným sousedům vadí, že otevírám a zavírám dveře u svého automobilu a to prý ruší a opět mi je vyhrožováno řešením situace s příslušnými orgány.
Můj dotaz tedy zní, je možné aby byla parkovací místa v Lipencích skutečně označena jako parkovací? Popř. je možné nějakým způsobem získat povolení k parkování v ulici, kde bydlím?

Odpověď

Pokud ta místa nejsou patřičně označena, tak riskujete vždy postih. Já bych se obrátil na místně příslušný silniční úřad, ať daná místa značkami osadí.

11.5.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist