Pár dotazů

Dobrý den pane doktore,

1) Je možné se nechat zastoupit ve správním řízení člověkem, který není v komoře advokátů, resp není advokát?
2) Je-li to možné, lze pověřit někoho z druhého konce světa, případně v průběhu jednání tyto lidi měnit, aby se prodloužila doby jednání a případ se dostal do prekluze? Mohou to úřady zamítnout jako účelové?
3) Jsou už nějaké úspěšně promlčené případy varianty cizinec? Nebo jiná úspěšně ověřená finta, kterou úřady tvrdily, že ustojí a nakonec neustály. Nebo jakákoli judikatura soudu týkající se praxe po 19.1.2013?
4) Na internetu jsem se dočetl, že jedna z firem, která nabízela pojištění proti pokutám je stíhána za nedovolené podnikání. A vyplynulo z toho, že problém je že to provozovala jako občanské sdružení. Znamená to snad, že tohle smí dělat jen klasické pojišťovny? Nebo jak tomu mám rozumět? 5) Lze vůbec nalézt materiální aspekt při přestupku nepoužití pásu či přilby na motorce? Myslím si, že tím daný řidič neohrožuje nikoho jiného, maximálně sebe. 6) Narazil jsem na nápad jednoho čtenáře, jak vyzrát na automatické kamery. Tvrdil, že by si zkusil přilepit list ze stromu vteřinovým lepidlem na RZ, jako že za jízdy se mu tam přilepil sám, a že před jízdou měl značku v pořádku a tedy, že se nejedná o přestupek, jelikož chybí zavinění. Co myslíte Vy? Resp, bylo by to stejné pokud by místu listu značku zastříkal bahnem, jako že někde projel kaluží?

Odpověď

ad 1) Ano, obecným zmocněncem.

ad 2) Pověřit můžete kohokoliv, kdo je k tomu způsobilý. Měnit je můžete, ale to nevyloučí to, že takové jednání bude vnímáno jako účelové.

ad 3) Zatím o tom nevím.

ad 4) Občanské sdružení nemůže podnikat.

ad 5) Ano, takovou argumentaci si dovedu představit.

ad 6) To se dá použít tak jednou, pak už Vám to nebudou věřit. Nespoléhal bych na to.

22.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist