Pane dre., je mozne nizeuvedene

pane dre., je mozne nizeuvedene nejak vyuzit az bude zpoplatneno pravo nevypovidat? predpokladam,ze toto info je pravda. mnohocetne diky za vasi pomoc logiky veci a boji proti zvuli systemu. Obrátil jsem se totiž na kancelář Veřejného ochránce práv (ombudsmana), kde mi poradili jednu velmi zásadní věc. Evidence vozidel je prostě jen evidence. Není závazná například jako je Katastr nemovitostí. To že jsem v Evidenci vozidel stále evidovaný jako vlastník vozidla neznamená, že jsem jeho skutečným vlastníkem a provozovatelem. Je to prostě jen evidence. Nemá žádnou právní váhu. Ani policie, ani Česká kancelář pojistitelů ani nikdo jiný, nemůže prostě někoho považovat za vlastníka jen na základě této evidence a už vůbec ho nemohou na základě ní sankcionovat.

Odpověď

To je pravda, ale zase riskujete pokutu z druhé strany za to, že údaje v evidenci neodpovídají skutečnosti. Na zápis změny máte totiž 10 dní od skutečnosti, se kterou je změna zápisu spojena. Když budete říkat, že nejste provozovatelem, může Vám to na jedné straně pomoct, ale zase na druhé straně se to může vrátit způsobem uvedeným shora.

16.11.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist