Pane doktore. je-li to možné, prosil

Dobrý den, pane doktore. Je-li to možné, prosil bych o upřesnění Vámi již zodpovězeného dotazu:————————————————————————-Dotaz vznesl:RadekK, 2. duben 2007, 17:58Dobrý den,mám stále ještě růžový řidičský průkaz a doslechl jsem se, že v určitém období bylo možné získat oprávnění pro skupinu E (návěs nebo přívěs nad 750kg) za praxi, bez zkoušek. Je toto možné i nyní, pokud jsem podmínky v dané době splňoval? Děkuji. Odpověděl:, 11. duben 2007, 22:29Podejte žádost o rozšíření skupin řidičského oprávnění.—————————————————————————–Problém spočívá v tom, že úředníci na registru řidičů odmítají s odkazem na zákon 361/2000 oprávnění udělit bez dokladu z autoškoly o absolvování příslušné zkoušky. Úředníci nezpochybňují, že před nabytím účinnosti zákona 361/2000 byla oprávnění skupiny E na základě řidičské praxe běžně udělována, ale nebyli mi schopni zodpovědět, na základě jakého předpisu či zákona se tak dělo. Prý to byla "benevolence státu" či jak to nazvali. Tato benevolence prý skončila nabytím účinnosti zákona 361/2000. Z tohoto zákona však dle mého názoru nevyplývá rušení či pozbývání oprávnění nabytých před účinností tohoto zákona. Vzhledem k tomu, že požadavek absolvování zkoušky pro nynější získání oprávnění E se vztahuje k odborné způsobilosti, domnívám se, že pokud jsem tuto odbornou způsobilost měl již před r. 2000 (úředníci jednoznačně potvrzují, že pokud bych si přišel požádat o udělení oprávnění sk. E před r. 2000, bylo by mi vyhověno bez dalších požadavků), nemohl jsem ji dle zákona 361/2000 pozbýt a v tom případě mohu být i nyní právoplatným držitelem oprávnění skupiny E i bez dodatečných zkoušek. Domníváte se, že je můj výklad správný a mám tedy nějakou šanci v boji s větrnými úřednickými mlýny? Jakou cestou ale na ně jít, pokud tento výklad nehodlají připustit ? Děkuji za Váš čas a ochotu,s pozdravem RadekK.

Odpověď

Souhlasím s Vaší intepretací. Pokud úřady neslyší na tyto argumenty, doporučil bych vzít si advokáta a zahájit oficiální kroky.

7.5.2007 1:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist