Opět jedna z otázek na aktuální

Dobrý den pane doktore. Opět jedna z otázek na aktuální téma – „Jak se vyhnout postihu za přestupek po 19.1.2013“. Pokud je mi dobře známo, přestupek je po lhůtě 1 roku odložen, protože zanikla odpovědnost za přestupek. Není ale pravdou, že pokud správní orgán daný přestupek z tohoto důvodu odloží, jsou již splněny veškeré podmínky pro uložení pokuty za správní delikt ( § 125f )? Promlčecí lhůta u správního deliktu je delší a tohoto spr. deliktu je, myslím, asi 2 roky. Nejsem si tou lhůtou jistý, ale někde jsem to četl. SHRNUTO – když uvedu nějakého cizince a do 1 roku on nedostane pokutu, tak já jako provozovatel stejně dostanu pokutu za spr. delikt a nevyhnu se mu. Děkuji za Vaši reakci.

Odpověď

Ne. Ten správní delikt je provázán s jinými důvody zastavení řízení, a to: a) správní úřad nezjistil údaje nezbytné k zahájení řízení proti konkrétné osobě nebo b) nepodařilo se obviněnému přestupek prokázat. Tzv. "promlčení" je ale jiný důvod zastavení řízení, takže v tom by problém být neměl.

12.1.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist