Opakovaně tu čtu, že na parkovišti

Vážený pane doktore,opakovaně tu čtu, že na parkovišti nákupního centra neplatí pravidla silničního provozu.Znamená to tedy mj., že na takovém místě:a) není dána povinnost jet vpravo,b) neplatí pravidla o přednosti v jízdě (pravidlo přednosti zprava a další),c) neplatí pravidlo o zákazu parkování v druhé (třetí a další) řadě,d) neplatí pravidlo přikazující nechat při parkování průjezdnou šířku volnou,e) neplatí pravidlo o přednosti chodců na zebře a povinnosti chodce použít zebru, je-li v blízkosti,f) neplatí pravidlo o přednosti v jízdě vozidel s modrým majákem,g) neplatí svislé ani vodorovné dopravní značení,h) přestupky nemůže řešit policie.Je tomu tak?Děkuji za Váš právní názor.

Odpověď

Ano, je tomu tak, ale když způsobíte nehodu, tak soudy v rámci náhrady škody stejně analogicky pravidla budou aplikovat.Jediná "výhoda" tedy je, že za takové jednání nehrozí pokuta za přestupek nebo body.

3.3.2010 9:49

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist