Omezení rychlosti s šipkou 2

Dobrý den. Dopňuji tedy dotaz fotografií místa: http://jpeg.cz/obrazek/ehMR. Podle mě mi tato značka říká, že po odbočení vpravo je rychlost omezena na 30km/h, ale křižovatka zákazy ruší, tedy za křižovatkou již omezení neplatí a značka nemá žádný význam. Za křižovatkou už...

Diskuze

3 komentáře

  myn

  Takže pro mě platí omezení 30km/h, které ruší až další křižovatka vzdálená po cca 2km přehledné rovné cesty, zatímco pro řidiče jedoucí po hlavní (z toho směru žádné omezení není) platí 90km/h. Mám tedy dvě možnosti:
  1. Dodržovat nesmyslné omezení a zdržovat provoz.
  2. Za křižovatkou jezdit 90km/h a doufat, že nějakého zlomyslného policistu nenapadne, jít tam měřit rychlost. Překročení o 60km/h, to už by mě asi na místě zastřelil :-), přitom trest podle mě zaslouží ten, kdo je odpovědný za toto nesmyslné značení.

  Kterou možnost mi doporučujete? Podle mě je to typický případ, kdy lze uplatnit materiální aspekt přestupku, myslíte, že ani v tomto případě by neprošel? Přeci nedává smysl, že po stejné silnici mohou jedni jet 90km/h a druzí musí 30km/h jen proto, že na ní odbočili z jiné silnice.

  Ta značka tam totiž je z doby, kdy se opravoval mostek (na foto vpravo je vidět). Nyní je však mostek již několik měsíců opraven, dočasné dopravní značení odstraněno, ale tato značka zůstala.

  Ian

  Neni to nahodou tak, ze aby platila ta 30 a znacka s dudama, tak by musely byt pod tou sipkou? Ja si proste tento sloupek vykladam jako: Pozor, nerovnosti, 30 a pak sipka, ktera se nevaze na vubec nic a tudiz je zcela zbytecna.

  m

  Já si myslím, že šipka se vztahuje k té třicítce a „pozor nerovnosti“ platí od značky po křižovatku. Myšleno to ale nejspíš bylo tak, že obojí platí až za křižovatkou.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist