Odtah za parkování na sídlišti

Vážený pane doktore,

včera mi bylo odtaženo auto za stání na tomto místě: http://mapy.cz/s/8BeW. Uvedený důvod „Stání v křižovatce – překážka“ chápu jen částečně. Ano, skutečně jsem stál v oblouku křižovatky, avšak vzhledem k její šíři si troufám tvrdit, že jsem žádnou překážku netvořil (průjezd byl zachován a křoví je vyšší než auto, takže přes něj stejně není vidět. Navíc jde o jednosměrku a já stál spíše blíže chodníku na severní straně než Jasmínové ulici).

Jedná se o typické městské sídliště, kde je vždycky problém zaparkovat a na tomto místě i na druhé straně křižovatky se naprosto běžně parkuje, místní jsou na to zvyklí, nikomu to nevadí a každý rád druhého objede, protože ví, že sám nemá skoro kde zaparkovat. Odtaženého vozu jsem si všiml včera večer a od té doby již na totožném místě stojí druhé auto.

Řekl bych, že kdyby měla být odtažena všechna vozidla, která stojí blíže než 5m za obloukem křižovatky, zmizelo by z Prahy každé dvacáté.

Je nějaká šance se bránit, nebo se prostě smířit s tím, že měli „pomáhat a chránit“ blbou náladu a potřebovali si vydělat?

Děkuji mnohokrát za Váš čas a názor.

Odpověď

Pokud to vozidlo je zaparkováno v rozporu s pravidly, tak se proti odtahu lze sotva bránit.

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/odtah-vozidla-co-rika-zakon-a-jaka-je-praxe-cast-1/

10.10.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist