Odtah vozidla SSHMP

Dobrý den,

píšu s dotazem ohledně odtahu vozidla. Šlo o kulturní akci na ulici Dejvická (21.9.2015). Do ulice jsem přijel z boční uličky (V. P. Čkalova) v neděli, den před konáním akce. Podle SSHMP tam byli rozmístěné cedule, ovšem při parkování tam žádná nebyla (vezl jsem 2 lidi, kteří to mohou dosvědčit). Že je vozidlo odtaženo jsem zjistil o dva dny později. V 17:37 jsem volal na odtahové parkoviště, že si pro vozidlo zajedu, 18:12 jsem volal na 156, kde mi potvrdili odtažení vozidla. V 19:30 jsem dorazil na místo a řekli mi, že vozidlo bylo odtaženo zpátky v 17:10 (což rozporuje informace od odtahové služby a policie) a nyní po mně chtějí uhradit i zpětný odtah. Rozporoval jsem značku, ale přišel mi od nich e-mail, že značky byli umístěné 7 dní předem podle zákona a nezajímá je, že tam v danou dobu nemusely být. Omluvili se za nedorozumění při komunikaci, ovšem zpětný odtah chtějí uhradit stále.

Jak mám postupovat? Nezbývá než žaloba a doporučíte mi, kdo by mi s tím pomohl?

Dále mi ve vysvětlení napsali, že dopravní značení bylo doloženo protokolem č. 904/15/DIR. Nevíte, kde je tento protokol k nahlédnutí?

Děkuji a s pozdravem, T.D.

Odpověď

Podstatné je, jestli tam ty značky 7 dní předem umístěny byly. Pokud byste měl svědky, kteří by potvrdili, že tam ty značky nebyly, tak by to jako argument použít šlo.

 

Pokud chcete, můžu Vám doporučit advokáta, dejte sem na sebe v tom případě email.

8.12.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist