Odstoupeni od kupni smlouvy

Dobrý den,

minulý týden jsem koupil vůz od soukromého prodejce. Dnes jsem s ním byl s servisu u známého, který se na atuo podíval blíže, něco tam rozebral apod.

Našel v motoru, že olej je plný karbonu, prý se o auto nikdo oc nestaral. Dolejval nekvalitní olej nebo ho vůbec neměnil. olej je tedy zhutnělý a motor se mlže tedy kdykoliv zadřít. Poradil mi auto vrátit, jelikož se jedná o skrytou vadu.

Ve smlouvě mám ale tyto věty:

Prodávající prohlašuje, že výše uvedené vozidlo přenechává kupujícímu jak stojí a leží (úhrnkem) a proto prodávající odpovídá jen za to, že věc nemá vlastnost o které prohlásil, že ji má, ebo že nemá vlastnost, kterou si kupující v této smlouvě vymínil.

Kupující si vozidlo řádně prohlédl, vyzkoušel při zkušebí jízdě a byl seznámen s jeho technickým stavem a bere na vědomí, že vozidlo je ojeté, bylo po celou dobu používáno.

Mám právo na odstoupení od kupní smlouvy?

Děkuji za odpověď,

Koukolík

Odpověď

Musel bych vidět celou smlouvu, ale předběžně právo na odstoupení nemáte, protože touto formulací se prodávající odpovědnosti zprostil.

15.2.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist