Odpověď dnes 15.36.dobrý večer.ano vozidlo lze

Odpověď dnes 15.36.Dobrý večer.Pane doktore,ano vozidlo lze dohlasit když je vozidlo z puvodního vlastníka odhlášeno ale nedohlášeno na nového.Nemusí se ani jednat o osobu v "odhlášce" ale jinou.Musí se ale doložit při dohlašování(třeba v jiném kraji)kupní smlouva(faktura),z osoby v odhlášce na osobu na kterou se vozidlo(doklady)dohlašují.Evidenční kontrola se NEDOKLÁDÁ.V TP se zapíše nový vlastník s puvodníSPZ(RZ),a zápis o trvalém vyřazení z evidence.Musí se doložit ekologická likvidace a zaplatit poplatek 800kč.Za ztracený OTP(ORV),nedoložené SPZ(RZ)se nic neplatí.Jako doklad o vyřazení dostanete zpět velký TP.(nejsem zam.na OÚ ani právník ale je to na 100%.Od konce listopadu jsem se "nezastavil".) P.S. nemusí se vždy dokládat eko likvidace,jde to i bez všech dokladu(ztráta),atd.To vše LEGÁLNĚ!Je to o informacích a vztahu uředník a vy. Přeji hezký den.

Odpověď

Už si rozumíme, Vy popisujete příklad, kdy někdo v tzv. mezipřevodu chce vozidlo vyřadit z evidence. Neříkám, že praxe není taková, jak uvádíte (ostatně samotný mezipřevod zákon nezná), nicméně podle zákona by i ve Vašem případě měl vlastník vozidla, který ho chce vyřadit, nejprve vozidlo na sebe řádně přihlásit, k čemuž podle zákona EK potřebuje. Ale rozumím, praxe na úřadech může být jiná, resp. jak uvádíte "vztah úředník a Vy". :)

3.1.2009 10:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist