odmítnutí dechové zkoušky

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na hypotetickou situaci, kdy na místě policistovi odmítnu dýchnout na zjištění alkoholu, ale nechám si odebrat krev a výsledek bude negativní. Budu postižen za odmítnutí dechové zkoušky, když jsem si nechal odebrat krev? Nebavím se o odebrání řidičáku na místě.

Odpověď

Ano, v takovém případě máte právo jít rovnou na krev - §16 zákona č. 379/2005 Sb.

24.1.2017 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist