neuznání pojistné události

Dobrý den, před 2 roky jsem zavinil dopravní nehodu. Na místě byla asistenční služba, která za mě i poškozeného sepsala záznam o nehodě a celou věc oznámila na pojišťovnu. Policie nehodu nešetřila. Na mém vozidle bylo havarijní pojištění a od pojišťovny mi během pár dní přišla zpráva o tom, že popsaný skutek neodpovídá nehodě a odmítla plnění. Vzhledem k spoluúčasti na pojištění a odhadnuté výši škody, kdy mé vozidlo bylo na odpis by vyplacená částka činila pár korun, dále jsem s pojišťovnou nic neřešil a považoval jsem celou věc za vyřízenou. Po dvou letech se mi ozvala majitelka poškozeného vozidla, s tím, že jí dlužím peníze (cca 100.000,-Kč) za opravu jejího vozidla a chtěla abych jí zaplatil dlužnou částku, nebo mě dá k soudu pro náhradu škody, jelikož peníze za opravu jejího vozu po ní vymáhá autoservis, kde byl její vůz opravován. Chápu poškozeného, když nehodu nezavinil, ale když jsem řádně platil pojištění vozidla, tak proč mám platit škodu na poškozeném vozidle.

Odpověď

Pokud po Vás poškozená chce náhradu škody z dopravní nehody, tak to oznamte svojí pojišťovně, kde máte sjednáno odpovědností pojištění a ta škodu uhradí.

31.3.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist