námitky proti zápisu v bodovém hodnocení řidiče

Dobrý den,

můj dotaz zní, pokud chce řidič podat námitky proti provedenému záznamu, kterým bylo dosaženo celkového počtu 12 bodů, pokud se má přerušit běh lhůt stanovených v  §123c odst. 3 tj., aby je podal včas a nadále mohl jezdit do konečného rozhodnutí o podaných námitkách, zda postačí pátý pracovní den podat námitky k poštovní přepravě (jedná se tedy o lhůtu procesní) nebo musí skutečně doručeny obecnímu úřadu (pak by se jednalo o lhůtu zřejmě hmotněprávní).

Mám za to, že jde o lhůtu procesní (námitka je „opravný prostředek“ a protože zákon 361/2000 Sb. je předpis práva veřejného, uplatní se zde pro počítání lhůt správní řád. Pokud by tomu tak bylo, pak postačí poslední pátý den podat námitky k poštovní přepravě. Zákon 361/2000 Sb. totiž výslovně nestanoví lhůtu k podání námitek a tudíž je asi nutné ji dovozovat ze lhůty k odevzdání řidičského průkazu, tj. 5 pracovních dní ode dne doručení oznámení o dosažení 12 bodů.

Děkuji za odpověď

Baláž

Odpověď

Ne, mám za to, že je to hmotně-právní lhůta.

25.9.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist