Na začátku roku jsme, na vyžádání

Vážený pane doktore, na začátku roku jsme, na vyžádání PČR, odvezli vůz na expertízu kvůli podezření, že je kradené. Pan kriminalista slíbil, že se do 14 dnů ozve a nic. Volali jsme, ale „nemohl nám nic sdělit“. Po dvou měsících se ozval s tím, že se na autě našlo pár maličkostí, ale i tak že ho DO TÝDNE vrátí kompletní. Neozval se. Po týdnu jsme volali, ale nebyly hotové papíry od mechanika, který prováděl expertízu-auto mělo být vráceno opět koncem týdne-a nic. Několikrát nešlo ani pana vyšetřovatele sehnat.Další týden nám bylo řečeno, že mechanik má dovolenou a tak tomu je už 14 dní. Je to velmi divné, pan vyšetřovatel pořád slibuje,ale vykrucuje se z toho a vymlouvá se na technika. Jak dlouho si mohou vůz ponechat? Jak vůbec celou situaci řešit? Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Konkrétní lhůta stanovená není. Mohou tak dlouho, jak je to nutné pro účely vedeného trestního řízení. Řešit se to dá jen tlakem. Zkuste třeba kontaktovat dozorujícího státního zástupce.

11.4.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist