Na příjezdu do olomouce na křižovatce

na příjezdu do Olomouce na křižovatce ve tvaru písmene T odbočovala manželka z hlavní silnice vlevo. Protože se zde provádí stavební úpravy „za účelem zvýšení bezpečnosti provozu“, byly v křižovatce značky a stavební materiál, bránící výhledu na protijedoucí vozidla. Manželka proto musela vyjet do protijedoucího pruhu aby viděla zda něco přijíždí. Bohužel byla smetena protijedoucím vozidlem. Křižovatku nafotili policisté i já poté co byla odvezena do nemocnice. Z mého laického pohledu neměla šanci střetu zabránit. Stejně tak nemohla vidět auto v protisměru. Chceme se obrátit na právníka. Zajímá mě, kdo je zodpovědný za umístění značek v případě stavebních prací na silnici? PS: Na druhý den již byly značky vyměněny, přehlednost křižovatky se ale nezvýšila.

Odpověď

Umístění značek muselo být schváleno a předloženo v rámci povolování příslušné stavby stavebnímu úřadu a vyjadřovat se k tomu určitě musela i policie. Já bych začal tedy na stavebním úřadě, který to povolil.

27.8.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist