Může mě PČR jen tak nahrávat na mobil?

Vážený pane doktore, před domem máme zákaz STÁNÍ mimo vozy PČR. Bohužel policisté nechápou význam tohoto dopravního značení a napomínají každého, kdo tam opravdu vy/nakládá náklad. Naopak návštěvy, které jdou na služebnu neřeší. Jedná se tedy o jasné nepochopení dopravního značení. Na PČR jsem tedy podával stížnost, ale jediné co se změnilo je to, že už neobtěžují mě – konkrétně. Dnes jsem ale opět nakládal na tomto místě do vozu děti v autosedačkách a skříň. Všiml jsem si, že jeden darmožrout v uniformě nemá co na práci a mobilním telefonem mě natáčí. Já jsem nic neporušil, z toho strach nemám. Ale zajímalo by mě, zda může provádět záznam mé osoby i bez mého vědomí? Předpokládám, že ano, ale musí mít jasné podezření, že jsem spáchal nějaký přestupek či trestný čin a o celém tomto musí být i úřední záznam. Nebo se pletu? Mohu se o tomto záznamu dozvědět na vyžádání? Chci jít za jejich velitelem, ale potřebuji mít v ruce argumenty či reálné požadavky. Na toto „fízlovské“ chování jsem opravdu háklivý. Mockrát díky.

Odpověď

Policista je oprávněn pořídit příslušný důkazní materiál, pokud jde o podezření z přestupku, takže pořizovat ten záznam mohl. Jestli ale jeho podezření je odůvodněné, nezjistíte, protože dokud to nezahájí, tak se k bližším informacím nedostanete.

22.12.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist