Moje dcera havarovala v pravotočivé zatáčce

Moje dcera havarovala v pravotočivé zatáčce při rychlosti 90km/hod v místě označeném dopravní značkou č. Z3 pojmenovanou Vodící tabule, která usměrňuje provoz a označuje zvlášť nebezpečnou zatáčku. Při ohledání místa havárie jsem zjistil a zadokumentoval, že tato značka není viditelná před vjezdem do této zatáčky a řidič nemá mnoho času na zpomalení jízdy, když zjistí, že zatáčka vynáší. Celý tento úsek silnice je jinak velice přehledný s kvalitním povrchem. V době nehody byla tato značka vyvrácená a z více jak z padesáti procent ji zakrývala vysoká tráva. O nebezpečnosti tohoto úseku svědčí celá řada známek po předchozích haváriích, hlavně na okrajových stromech. Osobně bych na tomto úseku snížil dovolenou rychlost dopravní značkou a instaloval výstražnou tabuli.Můj dotaz směřuje k tomu, kdo je za tento stav zodpovědný a nese na těchto nehodách podíl své viny. Jedná se o úsek silnice nacházející se asi dva kilometry před obcí Řevničov na tzv.Karlovarské silnici.

Odpověď

A je to na pozemní komunikaci? Pokud ne, tak na základě §6 občanského zákoníku přímo prostřednictvím odtahovky. To vše na náklady vlastníka vozidla.

18.6.2007 9:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist