Měl jsem před nedávnem dopravní nehodu.

Vážený pane doktore,měl jsem před nedávnem dopravní nehodu. Viníkem nehody jsem byl já. Bohužel jsem měl pozitivní dechovou zkoušku. Krev nebyla požadována. Nebyla způsobena žádná škoda. Pouze výjezd PČR a HZS ( došlo k zahoření v důsledku sjetí do příkopu se suchou trávou). Je pravdou, že když mi nebude po dobu 1 roku doručeno předvolání od PČR, tak je záležitost promlčena??? Nebo, zda-li není jiná možnost využít zákoných možností vyhnutí se následkům výše jmenovaným????? Děkuji, Gat.

Odpověď

Přestupek se promlčí, jestliže do jednoho roku o něm nebylo pravomocně rozhodnuto. Nicméně obecní úřad může rozhodnout příkazem (proti kterému lze podat odpor) anebo může rozhodnout i bez Vaší přítomnosti. Následně Vám doručí rozhodnutí, proti kterému se lze odvolat. Pokud ovšem odvolací orgán "stihne" rozhodnout o odvolání do jednoho roku a v této lhůtě Vám rozhodnutí doručí, promlčení dosaženo nebude a sankce bude pravomocně uplatněna.

20.1.2006 10:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist