Mám prosbu(žádost o radu) týkající se

Dobrý den, mám prosbu(žádost o radu) týkající se havárie vozidla.Dne 13.12.2011 jsem byla účastníkem dopr.nehody.Viníkem byla řidička,která na místě před příslušníky PČR toto i přiznala.Mě vznikla škoda na vozidle(nepojízdné-již prodáno za zbytkovou cenu).Taktéž škoda na zdraví,kdy jsem následkem spuštění airbagu měla naražená žebra a byla 6 dnů v prac.neschopnosti.Dva měsíce trvalo policejní vyšetřování.Policii jsem dala souhlas s poskytnutím informací od mé zdrav.pojišťovny.Každopádně po dvou měsících jsem se až po mém telefonickém urgování dozvěděla,že případ policie 8.2.uzavřela a spis předává k došetření na Městský úřad-Odbor dopravy.Chci se zeptat,zda mi můžete pomoci,co z toho pro mě vyplývá? Informovala jsem se poté u České Pojišťovny, která pojistnou událost likviduje,a bylo mi řečeno,že fin.náhradu mohou vyplatit,až bude vše ukončeno.Jen mi není jasné, jak dlouho se takové šetření může „táhnout“(zák.lhůty apod.),popř.zda mám nějakou možnost věc urychlit?!? Moc děkuji předem za pomoc a jakoukoliv radu! S pozdravem! H.K.

Odpověď

Řízení se může táhnout měsíce. Požádejte tedy pojišťovnu alespoň o zálohu a vyčkejte skončení řízení. Na základě pravomocného skončení věci pak bude škoda dolikvidována. Urychlit to není moc jak, projednání je v kompetenci příslušného správního úřadu.

21.2.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist