Mám dotaz ohledně rozdílu ve vyřešení

Dobrý den, mám dotaz ohledně rozdílu ve vyřešení přestupuku blokovou pokutou a projednáním ve správním řízení. Konkrétně se mi jedná o to, že jsem nedávno „špatně“ parkoval, přestupek byl zdokumentován městskou policií + lísteček za stěrač. Lísteček jsem ignoroval, takže po nějaké době mi přišlo předvolání. Dostavil jsem se tedy na úřad a tam mi paní úřednice sdělila, že může přestupek vyřešit blokovou pokutou, jako by se to řešilo na místě a vyměřila mi pokutu 200 Kč. Můj dotaz se týká toho, zda když odmítnu vyřešit přestupek blokově na místě s městskou policií (parkování) nebo policií ČR (telefonování za jízdy, rychlost, atd.), jeslti to bude předáno na úřad s tím, že úředník může zpětně vyměřit blokovou pokutu nebo to bude už okamžitě správní řízení (tzn. vyšší pokuty+poplatek 1000 Kč). Děkuji za odpověď, Pohanka.

Odpověď

V řízení před úřadem můžete zkusit ještě blokovou pokutu, ale nemusí Vám vyhovět. Pokud jste ale vozidlo nechal na daném místě sám, tak prostě využijte svého práva nevypovídat a nic k tomu neuvádějte. Pouze sdělte MP nebo úřadu, který to bude projednávat, že nebudete vypovídat a je to.

21.2.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist