Legálnost pořízení důkazů soukromou firmou

Vážený pane doktore,

rád bych se vás zeptal, jak to je s použitelností důkazů pořízených automatickým měřícím zařízením (radar na měření rychlosti), které má obec v pronájmu od společnosti Czech Radar a.s. ? Co jsem se dočetl, tak radary se pronajímají za směšnou částku 1000Kč/měsíc, ale v dodatku smlouvy je odstavec, kde se obec zavazuje platit procentuální podíl z vybraných částek z výzev, které automaticky chodí provozovatelům vozidla, která jsou měřícím zařízením zachycena. Oficiálně je procentuální podíl placen za využití informačního systému pro správu dat, ale ve skutečnosti mi to přijde jako ošklivý byznys, kdy nejde o bezpečnost provozu, ale spíš o „easy money“ pro pár vyvolených a buzeraci řidičů.

Našel jsem rozsudek http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2014/0185_9As__1400027_20141219111257_prevedeno.pdf , kde soud rozhodl ve prospěch řidiče dokonce v obnoveném řízení, ale nejsem si jist, jestli to lze stále použít, nebo jestli už se firma Czech Radar s obcemi dohodla jinak či byl změněn zákon, že je možné delegovat měření částečně na soukromý subjekt. Rád bych na tom postavil obhajobu v případném správním řízení.

S pozdravem
Kybrex

Odpověď

To měřící zařízení musí provozovat obec sama, jinak je důkaz z něho nepoužitelným důkazem.

21.8.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist