Konec zóny zákazu stání.

Dobrý den,
můj dotaz se týká lehce šibalského řešení parkování v Českém Krumlově. Pro popis dotazu je potřeba ilustrace a tedy vkládám odkaz na Street View – http://goo.gl/maps/2iphQ. Zde vidíme ulici směřující doprava, do které je zákaz vjezdu kromě dopravní obsluhy (tedy pokud řeknu, že tam bydlím, mohu tam dle Vašeho článku vjet) a o kousek dále je cedule se zákazem stání kromě parkovacích karet. Pokud tedy kartu nemám, mohu tam zajet maximálně naložit/vyložit, ale to není součást dotazu. Hlavním dotazem je toto – podíváme se na stříbrné kombi parkující pod značkou zákazu vjezdu, ale zároveň za cedulí, která informuje o konci zóny zákazu stání. Mohu na místě, kde stojí to stříbrné kombi, zastavit a nechat tam vozidlo (třeba přes noc), ikdyž nemám žádnou kartu apod.? Místo je tak tak na auto, je tam nějaká tolerance? Dále doplňující informace – v ulici seshora (jak jde skupina lidí) je označení parkoviště opět pro park. karty a to ne levé straně vozovky. Pokud tedy přijedu zespodu (z pohledu street view) a zaparkuji jako stříbrné kombi, mohu dostat botičku/pokutu? Snad jsem popsal vše a moc děkuji za odpověď.

Odpověď

No, asi bych se přiklonil k tomu, že to jde a hájil se tím, že je to obdoba parkování v „horní příčce T“. V porušení zákazu vjezdu řidič ještě není, tak pokud před křižovatkou nemá zákaz odbočování vpravo a vlevo (to by byl ale dost nesmysl, protože by se musel chudák otáčet), tak by tam stát mohlo jít.

1.11.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist