Když jsem si nedávno pročítal vaší

Dobrý den pane doktore. Když jsem si nedávno pročítal vaší knížku „Neplaťte (zbytečně) pokuty“, tak jsem se dočetl, že pokud následně překročím rychlost stanovenou zákonem v obci o méně než 40km/h a na příjedu do obce bude chybět dopravní značka obec, tak že se nejedná o přestupek jelikož chybí zavinění. Do našeho města lze přijet mnoha různými cestami. U jedné z nich jsem si nedávno všimnul, že je tato značka otočená,a tedy při průjezdu není možné poznat o jakou značku se jedná. Znamená to tedy, že pokud někdo bude jezdit v této obci, kde není rychlost upravená místní úpravou víc než 50, ale méně než 90km/h, tak je nepostižitelný? Může přece říct, že přijel v danou dobu touto cestou a od té doby jezdil jen v dané oblasti, tedy nevyjel z nikam pryč, takže nebylo možno potkat jinou značku informující o začátku obce. A to ani v případě, že původní otočenou značku někdo dávno dal do pořádku. Znám dokonce i případ, že jsou těsně vedle sebe 2 obce. Druhá začíná ihned za první, ale když jedete z druhé do první, tak je jen značka konec druhé, takže pak ani netušíte, že jste v té první. Jaký na to máte názor?

Odpověď

Ano, teoreticky to možné je. Praxe ale ukazuje, že takovému argumentu úřady nevěří, takže se jím moc efektivně bránit nedá, jakkoliv by to fungovat mělo. Člověk by musel takovou kauzu dotáhnout až k soudům a zatím jsem o takovém případu neslyšel.

28.5.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist