kdo bude viníkem?

Následující situace:

https://www.google.cz/maps/@50.042521,14.4903355,3a,75y,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1spb-UYKd05TqytchNG6oQjg!2e0!7i13312!8i6656

Autobus stojí v zastávce , auto ( světle modré ) které je za ním ho začne předjíždět. V ten okamžik z boční ulice která je za přechodem vyjede vozidlo směrem k  předjíždějícímu vozidlu, v okamžiku kdy je předjíždějící vozidlo vedle autobusu tak ten se začne rozjíždět. Pokud by se předjíždějící vozidlo nedokázalo zařadit před autobus a došlo k čelnímu střetu s protijedoucím vozidlem které vyjíždělo z boční ulice ( choceradská ) tak kdo bude viníkem ? Jen řidič vozidla vyjíždějící z boční ulice protože neviděl přes autobus nebo i řidič autobusu protože když je předjížděný a musí vidět vyjíždějící vozidlo z boční ulice tak se nesmí rozjíždět, případně i řidič který předjíždí autobus protože měl by předvídat, že z boční ulice může něco vyjet ?

ps. mě se to stalo jako by řidiči modrého předjíždějícího vozidla a zabránil jsem střetu jen tím,že jsem překročil povolenou rychlost ( zde 30 – snížení hluku ) na více než 50 abych se mohl bezpečně zařadit před rozjíždějící se autobus.

Děkuji.

Odpověď

Bude to záležet hodně na okolnostech a na tom, jak moc daleko od křižovatky to bude. Čím blíž ke křižovatce, tím větší vina bude na tom z vedlejší. Čím dál od ní, tím větší vina toho, kdo předjížděl.

23.3.2017 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist