Je v silničním zákoně nějak definováno

Je v silničním zákoně nějak definováno že rychlost vozidla se měří vůči silnici? Napadla mě totiž taková blbost, sice je každému jasné že rychlost vozidla se měří vůči silnici, ale pokud by v zákoně nebylo uvedeno že rychlost vozidla se měří vůči silnici tak by obviněný z porušení max. povolené rychlosti mohl měřit rychlost v jakékoli inerciální soustavě a pak tvrdit že jel třeba 30km/h vůči autu za sebou nebo že vlastně stojí (měří rychlost vůči sobě samému a silnice se pohybuje vůči němu ) z čehož vyplývá že neporušil max. povolenou rychlost…Pokud v zákoně není uvedo že se měří rychlost vozidla vůči vozovce, myslíte že by tento postup měl šanci na úspěch?

Odpověď

Zajímavý nápad, ale i když to výslovně v zákoně uvedeno není, žádný z úřadů nebo soudů ČR nebude mít problém s interpretací příslušného ustanovení tak, aby dovodil, že se jedná o rychlost vůči silnici. Ale jinak, velmi nevšední nápad. :)

2.3.2008 11:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist