Jako řidička os.automobilu,jsem způsobila dopravní nehodu,při

Vážený pane doktore,jako řidička os.automobilu,jsem způsobila dopravní nehodu,při které jsem se srazila s jiným os. automobilem.Škoda na mém vozidle byla větší než 100 000Kč.Vina byla na mé straně,nedala jsem přednost v jízdě.Zraněn byl jen řidič druhého auta,poranění bylo ošetřeno na ambulanci,byl propuštěn do dom. ošetřování-bez PN.Upozornili mne,že pokud je doba výžadující léčbu delší něž 7 dní,je to posuzováno jako trestný čin neúmyslného poškození zdraví.Zajímá mne ,co by následovalo,pokud by dotyčný šel na PN až např. po třech týdnech.Nebo pokud by PN byla delší než 7 dní,je nějaká možnost vyrovnání s dotyčným,tak aby to bylo ošetřeno dle zákona a bylo staženo trestní stíhání?Pokud by na to druhá strana přistoupila,kdo stanoví "finanční náhradu a bolestné".Děkuji za odpověď a pokud by to bylo možné,jestli by jste mi poradil příslušnou část zákona nebo vyhlášky.

Odpověď

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.http://www.autoweb.cz/pravni-poradna/nehody-a-sankce-za-ne/articles.html?id=9688Finanční náhrada na zdraví je stanovena pomocí specifického bodového hodnocení. Ale s tím si starosti nedělejte, to zaplatí Vaše pojišťovna, hlavně to své pojišťovně nezapomeňte oznámit.

18.4.2009 6:44

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist